Olsztyn i rejon wokół

Wybierasz się do Olsztyna i nie wiesz, na co zwrócić tam szczególną uwagę? Zobacz w naszych kolejnych akapitach. Przedstawimy krok po kroku
Olsztyn dysponuje historyczną starówką, która posiada nietuzinkową Wysoką Bramę. Jest w niej bardzo dopracowany, wręcz precyzyjny układ architektoniczny. Urbanistyka tego miejsca jest idealnie zaplanowana. Miejscem głównym na przestrzeni starówki jest między innymi bazylika pod wezwaniem drzwi Białystok świętego Jakuba. To tam znajduje się niebanalne sklepienie o charakterze sieciowym. Do tego na starówce wybudowano też Planetarium, zaś w nim można zaznajomić się z ciekawymi filmami i wystawami, jakie mają charakter edukacyjny i ściągają często grupy turystów.

Miasto Olsztyn wyróżnia się ze względu na spora grupę sztucznych zbiorników wodnych znajdujących się na terenie tejże miejscowości. Mowa tu między innymi o dokładnie szesnastu jeziorach. Wśród najbardziej interesujących z turystycznego punktu widzenia jest jezioro Ukiel, które znajduje się w centrum olsztyńskiego plażowania. Turyści i wczasowicze zbierają się tam po to, żeby wypocząć aktywnie, uprawiając rozmaite dyscypliny sportowe, ale także oddać się błogiemu lenistwu i zupełnie biernej rozrywce w postaci czystej rekreacji i odprężenia. Olsztyn ma do zaproponowania odwiedzającym tę miejscowość ogromne walory przyrodnicze, więc dla turystów preferujących ten rodzaj wypoczynku, jak najbardziej jest to strzał w dziesiątkę. W części południowej, kierując się bezpośrednio od Olsztyna z kolei, znajduje się historyczna- każdemu rewelacyjnie znana – wieś Grunwald, która pozostała jako pamiątka legendarnej, zwycięskiej bitwy z czasów średniowiecznych.