Opole

Opole stanowi stolicę województwa śląskiego, stanowiąc miejsce nie tylko pełne znajdujących się tam rozlicznie zabytków, ale także cudowny obszar na mapie świata, gdzie można zaznać odprężenia oraz oddać się melomańskiej pasji muzycznej. W końcu to festiwal w Opolu jest najbardziej powszechnym wydarzeniem muzycznym stanowiącym event poświęcony polskiej piosence. Niemniej jednak, w szczycie wakacyjnego sezonu, Opole aż roi się od turystów i to co warte wyszczególnienia- niekoniecznie wyłącznie polskich, ale i coraz częściej miasto to jest wybierane przez turystów zagranicznych. Na czym się opiera ten rodzaj atrakcji? Warto zwrócić uwagę na to, co przedstawimy poniżej, zachęcając wszystkich do odwiedzenia Opola.
Opole posiada przede wszystkim Muzeum Polskiej Piosenki oraz Amfiteatr Tysiąclecia. Dodatkowo biuro rachunkowe Bytom ma także Wieżę Piastowską a także Kościół Katedralny świętego Krzyża.

Nie zapominajmy, że wspomniana wyżej placówka muzealna wyróżnia się zwłaszcza nawiązaniem do popularnych w całej Europie festiwali opolskich polskiej piosenki. Jeżeli chodzi o tamtejszy Amfiteatr Tysiąclecia, to rok rocznie gromadzi on mnóstwo fanów muzyki ale też i celebrytów i gwiazdy polskiej sceny artystycznej. W kontekście wspomnianej wcześniej Wieży Piastowskiej, warto zaś dodać, że jest to jedyna z przetrwałych po dziś dzień części obiektu jakim był niegdyś prężnie rozbudowywany zamek piastowski. Cały obiekt niestety uległ rozebraniu dokładnie wraz z początkiem dwudziestego stulecia. Ponadto Opole dysponuje także Kościołem świętej Trójcy oraz Kościołem katedralnym Świętego Krzyża.