Lasy Janowskie

Lasy Janowskie to obszar znajdujący się na terenie Puszczy Solskiej. Występują one na powierzchni niemal czterdziestu hektarów i są bardzo często wybieraną atrakcją weekendową. Zdecydowanie, w dwa – góra trzy dni, na obszarze tego miejsca można zwiedzić naprawdę bardzo dużo. W głównej mierze za sprawą znajdujących się tam rozmaitych szlaków – od pieszych, przez trasy rowerowe. Do tego nie Domki na Kaszubach zapominajmy również i o tym, że Lasy Janowskie są punktem wypadowym do dalszego zwiedzania Polski, w tym zwłaszcza Janowa Lubelskiego.
Musimy wspomnieć, że o Lasach Janowskich i ogólnie o całej Puszczy Solskiej naprawdę bardzo często zapominają nawet zagorzali miłośnicy spędzania wolnego czasu aktywnie i wśród przyrody oraz rozmaitych walorów krajobrazowych. Niemniej jednak nie warto pomijać tego miejsca, podobnie jak i samego miasta Janów Lubelski, na trasie zwiedzania, gdyż uroki są tam niepowtarzalne.

Weekend w Janowie Lubelskim to też doskonała alternatywa dla osób nielubiących się nudzić. Janów jest niedużym miasteczkiem, które zlokalizowane jest w rejonie północnym, a w nim umieszczone jest między innymi Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Łaskawej w jakim znajduje się przepiękny obraz Najświętszej Maryi Panny. Ogólnie obiekt zasługuje na wyróżnienie dlatego, że powstał on między siedemnastym a osiemnastym stuleciem. Jest tam także Muzeum Regionalne, które co ciekawe stworzone zostało w miejscu, gdzie niegdyś funkcjonowało więzienie. Do tego warto też wspomnieć o Porytowym Wzgórzu. Tam znajdują się pozostałości po dawnych polach bitewnych, kiedy to toczyły się walki z Niemcami.