Łódź

Co takiego jest w Łodzi, że docierają do niej grupy turystów rok rocznie coraz większe? Przede wszystkim wynika to z faktu, że miasto to znajduje się na obszarze, który ma wiele do zaoferowania pod kątem zarówno turystycznym, jak również i krajobrazowym. Sporo tam ciekawych zabytków. Więcej dowiesz się po lekturze tego, co poniżej przygotowaliśmy.
Na pewno w Łodzi musimy zwrócić uwagę na historyczną zabudowę Księżego Młyna. Jest to teren, gdzie jest mnóstwo wielorakich pałaców, ale też fabrykantów oraz przedsiębiorstw. Są tam także tak zwane robotnicze domy i budynki, w jakich jest charakter typowego industrializmu. Niegdyś te wszystkie obiekty przynależały do Karola Schneiblera, który uchodził za najbogatszego z mieszkańców Łodzi. To on stworzył w zasadzie Łódź jako miejsce przemysłu w Polsce.

Obecnie w tych przestrzeniach urbanistycznych zamieszkują zwykli mieszkańcy miejscowości, lecz nie brak tam również wielu ciekawych atrakcji o charakterze nie tyle przemysłowym, co rozrywkowym. Mowa tu chociażby o kilku interesujących muzeach czy pałacach fabrykantów, gdzie są nietuzinkowe fasady. Do tego warto wspomnieć o pałacu Izraela Poznańskiego, gdzie mieści się Muzeum Historii Miasta. Nietuzinkowo przedstawiany jest też Pałac Biedermannów, który zlokalizowany jest przy ulicy Franciszkańskiej 1 oraz pałac Karola Poznańskiego przy ulicy Gdańskiej. Warta uwagi jest także cała ulica Piotrkowska, która stanowi numer jeden wśród popularnych łódzkich deptaków. Łódź ma także atrakcję w postaci Lu Łagiewnickiego z budowlą w formie klasztoru franciszkanów.