Jura Krakowsko-Częstochowska i Karkonosze

Wybierając się w podróż po malowniczej Polsce, nie możesz nie zwiedzić, chociaż raz w swoim życiu, przepięknych rejonów Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz Karkonoszy. Dlaczego akurat te dwa miejsca turystyczne na tak rozległej mapie naszego kraju bierzemy pod uwagę i szerzej mówimy o nich w naszym artykule? Sprawdź w dalszych fragmentach, co ciekawego przygotowane zostało przez nas dla miłośników podróżowania, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji zawitać kiedykolwiek do Jury i w Karkonosze.
Na pewno zdecydowanie na tak, jeśli chodzi o wycieczkę do Jury Krakowsko-Częstochowskiej zasługuje fakt, że ta powierzchnia na styku Krakowa oraz Częstochowy jest pełna średniowiecznej zabudowy, do jakiej zalicza się zwłaszcza nietuzinkowe pałacyki, pozostałości i ruiny dawnych zamków, jak także i formacje skalne, które są atrakcją dla turystów w praktycznie każdym wieku. Dodatkowo nie zapominajmy też o tym, że w tym miejscu można zaznać prawdziwego błogiego lenistwa i relaksu, jaki wcale nie jest powiedziane, iż musi wiązać się z rozrywką w kontekście aktywności fizycznej i chodzenia w ramach pieszych wędrówek czy pokonywania tras i szlaków.

Jeżeli natomiast mowa o Karkonoszach, z pewnością zasługują one na uwagę z tego względu, że jest to najwyższe z pasm górskich znajdujących się na terenie Sudetów. Jest to znakomita forma rozrywki weekendowej, a spokojnie w dwa- maksymalnie trzy dni damy radę dotrzeć w każdy zaułek tych malowniczych krajobrazów. Przed wypadek w Karkonosze warto jednak sprawdzić dokładnie zapowiadaną pogodę, ponieważ aura w tym miejscu jest niesamowicie zmienna.