Gorzów Wielkopolski

Czy kiedyś zawitałeś do Gorzowa Wielkopolskiego? To miasto na mapie naszego pięknego kraju zna bez wątpienia każdy, ale czy aby na pewno chociaż raz w życiu udało nam się tam powędrować? Jeżeli nie, to duży błąd i zamiast planować palcem na mapie zwiedzanie turystycznych zakątków zagranicznych, koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę postawienie na Gorzów Wielkopolski, który często jest kompletnie pomijany na trasie turystów, a to źle, bowiem miejscowość ta ma naprawdę dużo rozmaitości do zaoferowania przybywającym w jego granice. Co takiego? Sprawdź poniżej, gdzie krok po kroku zapoznamy Cię z najbardziej ciekawymi miejscami na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Czas start, miłej lektury.
Gorzów Wielkopolski teoretycznie nie jest wcale jakąś wyjątkowo obszerną pod kątem powierzchni miejscowością. Stanowi on miasto raczej wielkością przeciętne, ale nie oznacza to, że w gruncie rzeczy nie ma tam co robić, jak to się nie jednemu wydaje – na szczęście w takiej opinii są ci, którzy kompletnie do Gorzowa Wielkopolskiego nie wybierają się i nigdy w nim nie byli. Ci natomiast, którzy tam zawitają chociaż raz, bez wątpienia będą chcieć tam wrócić. Zacznijmy od tego, że dla wielu odwiedzających to miasto, stanowi ono znakomitą opcję na aktywny długi weekend. Nie musimy spędzać tam tygodnia, albo i dłużej, żeby zaznać atrakcji fundowanych przez Gorzów Wielkopolski. Najczęściej wyróżnia się ten obszar za dzikie krajobrazy, przepiękną florę i historyczne, zabytkowe w swym charakterze obiekty.

Do powszechnych budowli typowych dla opisywanego Gorzowa Wielkopolskiego zaliczyć trzeba zwłaszcza kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz wiele innych świątyń. Do tego nietuzinkowe jest też centrum i historyczne okolice Gorzowa, tuż za miastem. Nie zapominajmy również o obronnych budowlach i Parku Narodowym Ujście Warty, który rok rocznie przyciąga turystów.

Zobacz stronę autora: wycieczki na skitury w Tatry