Góry Świętokrzyskie

Nie tylko Tatry i Zakopane to miejsce w Polsce, które kusi górzystym terenem. Wśród wartych wyszczególnienia za uroki, przepiękne i malownicze krajobrazy i cudowne widoki miejsc tego rodzaju warto w naszym kraju wyszczególnić zwłaszcza Góry Świętokrzyskie, które przez pewien czas wydawały się miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, później wręcz odwrotnie- kolokwialnie mówiąc zaczęły odchodzić do lamusa, a teraz znowu wracają do łask turystów chcących postawić na nietuzinkowy klimat oraz aktywny wypoczynek w niebanalnej scenerii. Co takiego mają w sobie Góry Świętokrzyskie?
W Górach Świętokrzyskich przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt, że nie jest to miejsce, które nadaje się wyłącznie na weekendowy wypad. Powód? Przede wszystkim dlatego, iż atrakcji jest tam co ciekawe dużo więcej niż chociażby w Zakopanem, jakie wraz z biegiem czasu zaczęło stanowić miejsce nieco komercyjne z turystycznego punktu widzenia. W Górach Świętokrzyskich natomiast bez dwóch zdań nie ma szans, żeby się nudzić i można tam przebywać i tygodniami, a zawsze znajdziemy coś ciekawego do roboty. W szczególności warto wyróżnić Góry Świętokrzyskie za takie zabytkowe obiekty jak tamtejszy Park Narodowy, gdzie znajduje się mnóstwo różnorodnych szlaków turystycznych, zróżnicowanych pod kątem ich stopnia trudności, zatem można dostosować je do swych możliwości oraz do własnej kondycji.

Większość z tamtejszych szlaków prowadzi do pięknej Bazyliki na Świętym Krzyżu, z której ten teren krajobrazowy także słynie. Do tego nie zapominajmy również o obrzeżach tego obszaru w Polsce, gdzie jest zabytkowe miasteczko Bodzentyn czy Kielce, także mające wiele do zaoferowania.

Zobacz stronę autora: domene