Łęknica i okolice

Czy kiedykolwiek wpadło Ci w ucho określenie miejscowości w Polsce Łęknica? Jeżeli nie, to znak, że dobrze trafiłeś na naszą stronę internetową poświęconą rozrywce w postaci aktywnego spędzania czasu turystycznie. Co takiego ma w sobie Łęknica i dlaczego na tak wiele różnorodnych punktów na mapie naszego cudownego kraju, warto jest natknąć się właśnie na nią? Dowiesz się z poniższych fragmentów.
Łęknica jest to miejsce, gdzie występuje przede wszystkim dzika i jeszcze nie do końca wydaje się, iż odkryta przez człowieka przyroda. Jest to miejsce doskonałe zarówno do aktywnych, pieszych wędrówek i wypraw turystycznych całymi rodzinami, jak także idealny punkt wypadowy do dalszej rekreacji w przyrodniczych, malowniczych krajobrazach. Musimy wspomnieć, że do Łęknicy udaje się mnóstwo ludzi lubiących spędzać czas w formie agroturystyki. W głównej mierze jest tam błogie lenistwo i wypoczynek w postaci nic nie robienia, ale nie tylko.

Łęknica ma do zaproponowania, z czysto turystycznego punktu widzenia sporo krajobrazowych miejsc. Do nich z pewnością zalicza się Park krajobrazowy Łuk Mużakowa, w którym występują bajecznie kolorowe jeziorka nieduże przestrzenią, jakie umiejscowione zostało na powierzchni, w której niegdyś występowała dawna kopalnia. Podobnie ciekawie prezentuje się Park Mużakowski, który lata temu trafił już na listę UNESCO. W nim jest niemiecki pałacyk, który kiedyś przynależał do księcia Hermanna von Puckler-Muskau. Do tego miasto Żary jakie dysponuje ruinami zamkowo-pałacowego kompleksu.