Augustów

Szukasz nietuzinkowych wrażeń na wypadzie po Polsce? Zdecyduj się na niepowtarzalną podróż do Augustowa i jego najbliższych okolic. Nie zapominaj o popularnej piosence Marii Koterbskiej „Augustowskie noce” – nieprzypadkowo to właśnie tenże rejon wzbudził uwagę znamienitej polskiej artystki. Co takiego jest w Augustowie, że zasłużył na bycie przedmiotem szlagieru? Sprawdź poniżej.
W Augustowie nie brak atrakcji dla każdej grupy wiekowej. Jest to wspaniały punkt rozrywki krajoznawczej tak dla seniorów w podeszłym wieku, jak i osób młodych i najmłodszych dzieci. Augustów opiera się na wielu rozmaitych obiektach o charakterze historycznym, do jakich zalicza się między innymi wspaniały zabytkowy rynek, ale też i bazylikę, która jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Stworzona została ona wraz z początkiem dwudziestego wieku i od tego czasu jest jednym z najistotniejszych obiektów sakralnych znajdujących się na terenie tej miejscowości. Ponadto, również wraz z dwudziestym stuleciem, stworzony został budynek Zarządu Wodnego.

Mieści się on po dziś dzień przy ulicy 29 listopada. Nie zapominajmy podczas opisu niebanalnych miejsc w Augustowie o tamtejszych kamienicach, które datowane są okresem swego powstania na przedział między dziewiętnastym a dwudziestym stuleciem. Dodatkowo warto także nadmienić, że w Augustowie znajduje się Zarząd Portu, który także usytuowany jest w zabytkowej dzielnicy, jaką niewątpliwie jest ulica 29 listopada. Także i ta budowla cechuje się niebanalną estetyką. Dodatkowo, nie zapominajmy też o drewnianej kapliczce, która stanowiła obiekt sakralny Truszkowskich. Do tego na wyróżnienie zasługuje również kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, jaki występuje w miejscu lokalizacji niegdyś funkcjonującej cerkwi, to jest przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego.